FUNDACJA KRYSZTAŁ

Wydawnictwo powstało na początku 2020r. Potrzeba matką wynalazku i dlatego na podstawie analizy sytuacji w Polsce oraz w świecie zdecydowaliśmy się założyć organizacje, której podstawowym kierunkiem, misją jest podniesienie świadomości społecznej. Słowo mówione, pisane sercem jest wielkim zaczynam zmian. Pierwszą książkę naszego wydawnictwa trzymajcie Państwo w rękach. Koronawirus paradoksalnie stał się w naszym rozumieniu pewnego rodzaju symbolem Polskiej odwagi niczym cegiełki budującej bardziej zintegrowany świat wolny od podziałów dlatego, że tak jak często Człowiek bywa daleko od Człowieka to tak często tragedia zmienia szyk życia tworząc inny wymiar pojmowania. Świat budzi się ze snu a jego zaczynem bywa walka o lepsze jutro w imię wolności dla każdej istoty żyjącej.

Założyciele wydawnictwa

Marzena Tomaszczak, Mariusz Paśko

MARZENA TOMASZCZAK ur. w 1964r we Wrocławiu. Z wykształcenia pedagog. Od wielu lat pasjonatka medycyny chińskiej, zdrowego stylu życia, holistycznego pojmowania świata i otwartego spojrzenia na jego problemy. Twórca i przez wiele lat redaktor pierwszej w powojennej Sobótce gazety „Świat Sobótki”. Fascynacja naturą i miejscem, w którym przyszło jej żyć oraz miłość do dzieci natchnęła autorkę do napisania Kryształowych bajek, w której moc legendarnego kryształu Ślęży uzdrawia i daje radość życia. Bajki pod tytułem Z serca ulatują Anioły, Dom Elfów, Dwa Żuki, Las, Czarodziej Ras, Żywa woda, Zwierza Słowiańskiej Góry i Kryształ rubinu stanowią zbiór bajek. Tomik poezji Kryształowe Przebudzenie jest efektem głębokich medytacji, przemyśleń i wniosków w zmieniających się czasach, w których przyszło nam żyć.

SAMOISTNOŚĆ Współczesna filozofia terapeutyczna. Zrozumieć, poznać siebie i zacząć szczęśliwie żyć w prawdzie, miłości i zgodzie ze sobą i ze światem. „Wchodząc, zatapiając się we własnej ciszy, odnajdujemy swoje prawdziwe przesłanie, powołanie , swoją drogę, z jaką przyszliśmy na ten świat, aby odkrywać swoje człowieczeństwo, swoją wrażliwość, swoje przeznaczenie.” Samoistność –w/g autorki książki to stan twórczego tworzenie i poszukiwania wartości w procesie samotności.
MARIUSZ PAŚKO pseudonim Ras (urodzony 20 Maja 1983r w Poznaniu). Wolnomyśliciel, aktywista, przedsiębiorca, artysta. Ekscentryczna osobowość. Nie wierzy w formalną edukację, jest zwolennikiem nauki opartej o pracę nad sobą z prywatnymi nauczycielami. Jest propagatorem skutecznej komunikacji. Od najmłodszych lat był zainspirowany przedsiębiorczością, przeczytał setki książek z pogranicza filozofii, psychologii, socjologii, biznesu. Obecnie prowadzi fundację wspierającą przedsiębiorczość „8”, zajmującą się wszelkiego rodzaju rozwojem świata poprzez aktywność społeczną, przedsiębiorczość, artyzm. Jest twórcą kontrowersyjnej serii książek “Śpiący za życia”. Jego życiową misją jest rozwój świadomości. Przeprowadza zmiany w ludziach. Określa się mianem Antropokraty, twierdząc, że świat potrzebuje transformacji ustrojowej. Jego znakiem rozpoznawczym jest Kruk. „Kiedyś miałem sen, że umarłem. To nie był sen, ja naprawdę umarłem – umarłem za życia.” Jest twórcą nowoczesnej filozofii wolnościowej RASMASTANIZMU.